Skip to main content

Inwestowanie we własny rozwój zawodowy jest najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, patrząc nie tylko na aspekty kariery. Fakt, że doskonała znajomość wzmacnia Twoje CV i zwiększa szanse na otrzymanie pracy, natomiast warto również mieć na uwadze, że dwujęzyczność wykazuje znacznie więcej zalet. Poznaj je już teraz.

Zawodowe korzyści, na jakie możesz liczyć dzięki dwujęzyczności

Nie ma wątpliwości, że coraz więcej przedsiębiorstw działa na rynku międzynarodowym. Znajomość języka obcego pozwoli Ci uzyskać przewagę konkurencyjną i wzmocnić Twoją pozycję na rynku pracy. Okazuje się, że większość firm stawia dzisiaj przed potencjalnymi pracownikami warunek, jakim jest właśnie dwujęzyczność i to bez względu na branżę, w której działa. Znajomość języka angielskiego jest warunkiem koniecznym w przypadku aż 70% ofert zatrudnienia, zaś język niemiecki jest koniecznością w przypadku 14% ogłoszeń. Co ciekawe, nawet 92% firm z sektora IT szuka tylko pracowników, którzy znają język angielski. Jest on również konieczny w przypadku nawet 80% ofert pracy w branży gastronomicznej czy hotelarskiej. Większe możliwości zatrudnienia powinny być więc główną motywacją do rozpoczęcia językowego kursu.

Dwujęzyczność dla zwalczania barier społecznych, lepszej pracy mózgu i postrzegania siebie

Badania naukowe dowiodły, że pracownicy dwujęzyczni są znacznie bardziej kreatywni, zaangażowani, wydajni i wykazują wyższy poziom skupienia i koncentracji uwagi podczas wykonywania zawodowych obowiązków. Dwujęzyczność minimalizuje również poziom stresu. Pewne jest, że możliwość komunikowania się w co najmniej dwóch językach pozwala łamać bariery komunikacyjne i nawiązywać bliższe relacje z innymi. Co więcej, znajomość drugiego języka wzmacnia wiarę w siebie, dodaje pewności siebie, “otwiera” na świat i nowe możliwości. Sama nauka usprawnia pracę mózgu, pobudza go do pracy, przetwarzania informacji. Udowodniono, że osoby dwujęzyczne rzadziej chorują na Alzheimera czy demencję.

Leave a Reply